31 Eki 2014

Bikokorec.com 1 Yaşında !Merhaba gençler !
Bugün burada çok önemli bir günü anmak için toplanmış bulunmaktayız.
Bugün 1 Kasım 2014. Bundan 365 gün önce bikokorec.com'u yayına almıştık !
Yayından önce de size şöyle bir coming soon olayını anlatmıştım :)
Gelin bu bir yılda neler yaptık , bu hikaye nasıl başladı ona bir bakalım.

Geçen yıl bugün Yalova Üniversitesi Bilişim Kulübü okulda bir seminer düzenlemişti.
O güne kadar henüz tanışma fırsatımın olmadığı Burak Selim Şenyurt ile Veysel Uğur Kızmaz bizim misafirlerimiz idi.
Tam da o günün ilk saatlerinde biz bikokorec.com'u yayına almıştık.
Haliyle benim canım dostlarım bu durumdan epey bahsettiler o gün ve böyle önemli bir günde hocalardan da süper geri bildirimler almak beni inanılmaz motive etmişti.
Hatta Burak Hocam'ın şöyle bir tweetini gördüğümde havalara uçmuştum :)Sonraki hafta dostlarla bikokorec.com'un açılışını da kutlamış, böyle bir video çekmiştik :)

Daha sonra Aralık ayında biliyorsunuz Sanalkurs Bilişim Seminerlerine Yunus Hocam ve ben konuşmacı olarak katılmış, Asp.Net MVC ile Blog Motoru Geliştirme konulu bir sunum yapmıştık. Onu da şurada anlatmıştım sizlere :)
Bikokorec sayesinde o seminere Bikokorec.com Kurucusu ünvanıyla katılmıştım. Hatta Hasan Aslanoba'ya girişimimden bahsetme imkanı bulmuştum. Bu da benim için inanılmaz heyecanlı bir tecrübe olmuştu.

Orada benimle tanışmaya gelen bazı arkadaşların bana iletişim için kartvizitlerini vermeleri sonucu, bir kartvizitimin olmayışı yüzüme acı bir şekilde vurulmuştu ne yalan söyleyeyim :)
E biz de daha sonra hiç vakit kaybetmeden kendimize bir kartvizit tasarladık :)Hemen sonra Damla ile katıldığım DevFest Women konferansına kartvizitimle gidebilmiş ve gerektiğinde tanıştığım güzel insanlara iletişim bilgilerimi verebilmiştim. Bu da epey bir mutluluktu beni için. :)

Sonralarda Webrazzi Start-up 2014'e açılan 200 kişilik ücretsiz öğrenci kontenjanına girmeye hak kazanmış, yaratıcı girişimlerin anlatıldığı, yatırımcılarla fikir alışverişi yapılan mükemmel bir atmosfere Bikokorec.com Kurucusu olarak şahit olmuştuk :) 3. Sınıf bir üniversite öğrencisi ve girişimi olan biri olarak bana süper bir tecrübe kazandırmıştı. Hasan Aslanoba ile de bikokoreci.com'un gidişatı hakkında sohbet edebilme fırsatı bulduğum için epey mutlu ayrılmış oradan :)Günler ilerledikçe bikokorec.com'un büyümesi için içeriğe ihtiyacı vardı, bunun için de size daha önce anlatığım gibi yine canım gönüllü dostlarım bu işte bana inanılmaz yardımcı oldular.
Her biri bikokorec.com'a kokoreççiler ekleyerek sitenin büyümesine önemli katkıda bulundular. Daha sonra ben de onlara Bikokorec.com Gönüllüsü olarak isimlerinin yazıldığı kupalar takdim etmiştim, sizlere de burada anlatmıştım :)

Günler günleri kovaladı, bikokorec.com'u her geçen gün geliştirmeye çalıştım, çalışıyorum da.
Tek başıma olduğumdan işler biraz yavaş ilerliyor tabii. Gün geçtikçe restoran sayımız da , üye sayımız da artıyor. Öyle ki bazı enteresan fikirler içeren mailler alıyoruz.
Gelen istekler doğrultusunda çalışmalarımız sürüyor.

O zaman gelin hep birlikte nice büyüyen yıllara diyelim ! :) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Ben de sizi okuyayımm canlar :)